E-Spatio

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Sterowanie oświetleniem w systemie inteligentnego domu

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Jedną z funkcji systemów inteligentnego domu jest sterowanie oświetleniem. Chociaż wydawałoby się, że nie jest ona zbyt praktyczna, ponieważ światło można włączać i wyłączać samodzielnie, to jednak tak naprawdę daje ona znaczną wygodę i jednocześnie poprawia bezpieczeństwo.

 

W ramach systemów inteligentnego domu stosuje się różnorodne rozwiązania w zakresie sterowania oświetleniem. Nie tylko można podłączyć do niego lampy we wnętrzu oraz na zewnątrz domu, ale również można zastosować innego rodzaju elementy, na przykład czujniki ruchu czy czujniki światła, które reagują wtedy, gdy zaczyna się ściemniać. W ten sposób światło może włączać i wyłączać się tak naprawdę samoczynnie zależnie od tego, gdzie znajdują się domownicy.

 

Przykładowe sterowanie oświetleniem w domu z wykorzystaniem systemu inteligentnego budynku:

 

Oczywiście, stworzenie takiego inteligentnego budynku jest związane już z wyższymi kosztami, ponieważ oświetlenie musi stać się elementem systemu, niemniej jednak można korzystać także z tańszych rozwiązań, na przykład takich jak inteligentny dom bezprzewodowy, który również umożliwia sterowanie oświetleniem, ale bez konieczności układania metrów kabli.

 

Dzięki wykorzystaniu systemów inteligentnego domu nie tylko można mieszkać wygodniej, ale również bezpieczniej i oszczędniej – sprawdź oferty i wybierz swój system!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu