E-Spatio

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Powiązane wpisy

Prawidłowy sposób przechowywania i transportu soli drogowej

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Każdego roku w zimowej porze firmy zajmujące się sprzedażą soli drogowej mają wielu klientów szukających tego surowca przeznaczonego do usuwania śliskości. Gdy również chcesz zakupić sól drogową, pamiętaj o tym, aby wybrać firmę, która jest w stanie dostarczyć ci wysokiej jakości surowiec, który był odpowiednio przechowywany.
Sól drogowa stosowana jest w celu usunięcia śliskości z dróg, chodników, placów, a także innych nawierzchni. Dzięki niej możliwe jest szybkie rozpuszczenie warstwy lodu. Sól oferowana jest obecnie przez wiele firm, które dysponują dużymi magazynami do jej przechowywania i są w stanie zaoferować swoim klientom transport na miejsce, także w przypadku większych zamówień.
Warunki przechowywania soli drogowej
Sól drogowa najczęściej jest przechowywana luzem lub też jest pakowana w worki o pojemności 500-1000 kilogramów (Big-Bagi), 25 kilogramów czy 10 kilogramów. Niektóre firmy sprzedają je również w praktycznych solniczkach, które pozwalają na łatwe jej wysypywanie na mniejszych nawierzchniach, na przykład chodnikach przed budynkami.
Aby sól drogowa zachowała swoje parametry, należy przechowywać ją w pomieszczeniach suchych i przewiewnych, gdzie będzie ona zabezpieczona przed wilgocią, deszczem i śniegiem. Również może być ona magazynowana na placach składowych o utwardzonym podłożu, niemniej jednak konieczne jest wtedy zabezpieczenie jej przed opadami atmosferycznymi. Również nie powinna być ona narażona na kontakt z błotem lub ziemią.
Gdy chcesz zakupić sól drogową, w takim przypadku sprawdź, jakie są warunki jej przechowywania w firmie, która cię interesuje. Adresy firm można znaleźć on-line po wpisaniu do wyszukiwarki „sól drogowa warszawa” lub podobnych słów.
Dostawa soli drogowej
Zamówienia mogą być realizowane całosamochodowo w ilościach 10 lub 24 tony. Mniejsze zamówienia wynoszące do 3 ton dostarczane są najczęściej za pośrednictwem firmy kurierskiej. Na czas transportu sól drogowa również musi być odpowiednio zabezpieczona przed zawilgoceniem, a wykorzystywane środki transportu muszą być szczelne, czyste i suche.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu