E-Spatio

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Powiązane wpisy

Plexi w reklamie – niezastąpiony materiał o wszechstronnym zastosowaniu

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Wyroby z plexi cieszą się dzisiaj dużym zainteresowaniem – to dzięki nim możemy zamawiać niedrogie i estetyczne wyroby przeznaczone do prowadzenia kampanii promocyjnych czy też prezentacji oferty.

 

Plexi, inaczej również pleksi, to szkło akrylowe, organiczne – przejrzyste tworzywo sztuczne, którego głównym składnikiem jest poli(metakrylan metylu) (PMMA), w skrócie polimer. Plexi wyróżnia się szeregiem interesujących właściwości – to nie tylko duża przezroczystość, która powoduje, że może być ono stosowane do zalewania różnych obiektów, ale również łatwość obróbki, ponieważ tworzywo to wyróżnia się właściwościami termoplastycznymi, dlatego też można ukształtować go w praktycznie dowolną formę. Do tego celu wykorzystuje się specjalne giętarki do plexi. Również plexi odporne jest na działanie promieniowania UV, dlatego też nie żółknie.

 

Wyroby z plexi

Jak zostało już zaznaczone, z plexi można produkować różnego rodzaju elementy, między innymi są to:

 

Plexi ma również szerokie zastosowanie poza reklamą – jest używane między innymi do produkcji zadaszeń, świetlików, do okien w pojazdach, także światłowodów oraz płyt o specjalnym przeznaczeniu, na przykład ekranów termicznych, akustycznych, płyt do podświetleń krawędziowych.

 

Nie tylko przezroczyste

Warto również wskazać, że plexi, które kojarzone jest z przejrzystym materiałem, może być także barwione lub może być wykończone tak, że pięknie opalizuje w świetle. Ze względu na swoją odporność na warunki atmosferyczne plexi może być używane również na zewnątrz – jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego też wykonane z niego elementy będą mogły służyć przez długi czas.

 

Informacje na temat firm zajmujących się produkcją wyrobów z plexi można znaleźć już teraz przez internet. Wiele z nich oferuje gotowe elementy przeznaczone od razu do użycia, ale niektóre z nich są również w stanie wykonać je w dowolnych kształtach i wymiarach na zamówienie klienta.

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu