E-Spatio

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Jaki olej do drewna egzotycznego?

Dodano: 2017-11-21 Przez: admin


 
            Przy realizowaniu powierzchni z materiałów drewnianych ważne jest postawienie na odpowiedniej jakości materiały z drewna. Obecnie można bez problemu znaleźć na polskim rynku nawet importowane drewno egzotyczne. Wiele takich odmian drewna jest znacznie bardziej odporna na działanie wody a jednocześnie pozwala zapewnić dużo bardziej estetyczne walory. Kiedy decydować się na drewno egzotyczne?
 
Gdy kupuje się egzotyczne odmiany drewna trzeba liczyć się ze znacznie większymi cenami. Jednak można uzyskać drewno, które jest znacznie trwalsze. Pozwala to często na znaczne wydłużenie czasu użytkowania takiego drewna. Ma to znaczenie z punktu widzenia długiego czasu użytkowania drewnianych powierzchni, a co pozwala na uzyskanie również oszczędności. Dodatkowo także drewno egzotyczne można również odpowiednio zabezpieczyć.
Zabezpieczenie drewna pozwala na znaczne wydłużenie czasu jego użytkowania. Obecnie można decydować się na bardzo różne rodzaje zabezpieczenia drewna. Decydować można się zatem na produkty gwarantujące odpowiednie efekty. Wybierać można w zależności od sposobu użytkowania materiałów do drewna między innymi na impregnaty, lakiery czy oleje.
 
Kiedy postawić na olej?
Gdy wybiera się olej do drewna egzotycznego można zapewnić znacznie głębszą ochronę drewna. Jest to wskazane szczególnie w przypadku gdy drewno stosowane jest jako materiał do wykonania powierzchni narażonych na ścieranie. Dotyczyć to może między innymi takich powierzchni jak między innymi podłogi. Jest to szczególnie ważne w przypadku podłóg w miejscach, gdzie występuje bardzo duży ruch.
Wybierając olej do drewna bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie poszczególnych produktów do rodzaju drewna, które ma być zabezpieczone. Ma to bardzo duże znaczenie w zakresie uzyskania oczekiwanych efektów ochrony. Dopasowane materiały pozwalają również na ograniczenie w dłuższym okresie czasu konieczności wykonywania prac konserwacyjnych. Oczywiście w wielu przypadkach ponawiania olejowania drewnianych materiałów po pewnym czasie jest konieczne.
 
 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu