E-Spatio

Podobne wpisy


Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco

Dobry i tani – jak wybrać ten idealny rower?

Dodano: 2016-05-24 Przez: admin


 

Gdy zbliżają się ciepłe dni, wielu z nas wskakuje na swoje rowery. Jeżeli nie masz jeszcze swojego dwukołowca lub myślisz o wymianie dotychczasowego na nowy, na pewno zastanawiasz się, jak wybrać taki, który spełni wszystkie twoje wymagania. Dzisiaj rowerów jest mnóstwo i każdy może znaleźć coś dla siebie – jedynym ograniczeniem są w sumie tylko ceny.

 

Jaki powinien być idealny rower? Przede wszystkim powinien być solidny – dobrej jakości rama i podzespoły tworzą niezawodnego kompana na dłuższe i krótsze wycieczki. Również powinien być dopasowany pod kątem rozmiaru, ponieważ za duży, za mały, za długi lub za krótki będzie po prostu niewygodny. Oczywiście, dla wielu osób rower powinien być też estetyczny – nie każdy z nas przepada za różem czy zielenią. No i na koniec, powinien mieć także atrakcyjną cenę – wielu z nas preferuje przede wszystkim tanie rowery, które jednocześnie są w stanie posłużyć przez lata.

 

Jeżeli również zastanawiasz się nad kupnem roweru, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę, warto wybrać się przede wszystkim do dobrego sklepu rowerowego. Na miejscu będzie można nie tylko sprawdzić różne modele, na przykład rowery fitness, górskie, miejskie, trekkingowe czy szosowe, ale również będzie można przetestować sprzęt i otrzymać fachowe porady od osób, które rzeczywiście znają się na swoim fachu. Odradzamy z kolei kupowanie rowerów na bazarach i w hipermarketach, gdzie ceny wprawdzie są niskie, ale za to sprzęt niezbyt dobrej jakości.

 

To, jaki powinien być twój idealny rower, zależy w dużej mierze od jego rodzaju – wiadomo, że inne wymagania będzie miało się w stosunku do roweru górskiego, inne z kolei do miejskiego. Przede wszystkim warto jednak pamiętać o tym, by postawić na znane marki, na przykład ekonomicznym zakupem może być rower górski Kross czy Kellys. Zwróć uwagę na podzespoły – najlepiej, aby rower miał części Shimano czy Sram. Także rzuć okiem na jego wagę, aby podnoszenie roweru nie było dla ciebie problemem. Oczywiście, im lżejszy rower, tym też cena będzie wyższa.

 

Zatem najlepiej poradzić się kogoś, kto zna się na rzeczy – wybranie się do dobrego sklepu rowerowego będzie najlepszym krokiem na początek!

 

 

 


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu